Jajko to symbol Wielkanocy. Kształt ten idealnie nadaje się by wykonać jajo- kartkę wielkanocną. To bardzo prosty i jednocześnie interesujący sposób na samodzielne stworzenie pocztówki z życzeniami. Szablony kartek dla dzieci, do wycinania i kolorowania jak też do zrobienia przez dorosłych, nie zajmują wiele czasu. Natomiast efekt może być imponujący a każdy obdarowany taką kartką z pewnością doceni trud zrobienia takiego karnetu. Można je robić na wiele sposobów.

Jakie metody tworzenia kartek w kształcie jajka wybrać by były twórcze i nieszablonowe? W szczególności liczy się pomysł. Teraz kiedy istnieje tak wiele sposobów zdobienia kartek okolicznościowych tworzonych samodzielnie nie powinno być z tym problemu. Podstawą pocztówki wielkanocnej nich będzie jajko wycięte z kolorowego kartonu pojedyncze lub podwójne.

Kartka wielkanocna w kształcie jajka

  • sztywny biały brystol wielkości A4
  • kej dekoracyjnych połączeń
  • kolorowy papier w dowolny deseń
  • Specjalne nożyczki do wycinania ozdobnych wzorów
  • wstążka materiałowa pod kolor papieru zdobiącego, sztuczne kwiatki, ćwieki,
  • szablon jajka

Na złożonym na pół brystolu kładziemy szablon i odrysowujemy jego kształt na kartonie jak najbliżej zagiętego brzegu. Przy użyciu nożyczek zdobiących wycinamy narysowany wzór nie przecinając zgięcia. Na nim naklejamy wycięte, w takiej samej wielkości jajko z kolorowego papieru. Można dodatkowo brzegi udekorować w dowolny sposób, brokatem, kolorowymi ćwiekami, naklejonymi wielobarwnymi cekinami.

Kartki wielkanocne zdobione haftem matematycznym, także prezentują się bardzo interesująco i mogą być zupełnie nietypowe. Na karcie przyklejamy wstążkę, można dodatkowo wykonać z kolorowego papieru przy pomocy zdobiącego dziurkacza papierowe dekoracje. Na koniec przystrajamy karton wybranymi sztucznymi kwiatami przyklejonymi lub przyczepionymi za pomocą ćwieków. Napis wykonujemy bezpośrednio na kartce lub dodatkowym blankieciku który dołączymy za pomocą wstążki lub nakleimy. Taką samą metodą wykonujemy kartki wielkanocne w kształcie kurczaka. Zdobić je można bardzo dowolnie, również wykorzystując zdobne paski papierowe skręcane metodą quillingu.