Jeśli nie mamy kompletnie pomysłu na kartkę ręcznie robioną, to może warto posłużyć się programami komputerowymi. Najłatwiejszy z nich do obsługi to niewątpliwie Paint. Dzieci już od najmłodszych lat, uwielbiają się nim bawić rysować, kolorować, tworzyć rozmaite kompozycje z dostępnych w tym programie kształtów. To niewątpliwie świetny pomysł by wykonać karnet z życzeniami na Wielkanoc dla bliskich.

Szczególnie polecany wszystkim tym, którzy nie mogą poszczycić się specjalnymi umiejętnościami i zrobić na przykład wielkanocne kartki przestrzenne, za to z komputerem są za pan brat. Kartka stworzona na komputerze nadaje się do wysłania mailem lub wydrukowania na kartonie i przesłania pocztą tradycyjną. Programy komputerowe dają wiele możliwości, bowiem dzięki nim stworzymy dodatkowe efekty dla kartek wysyłanych elektronicznie. Atrakcyjnie prezentują się kartki z animacją, w których pojawiają się ruchome postaci jak zajączek, baranek lub turlające się pisanki. Animowane elementy kartek to również połyskujące i błyszczące efekty.

Jak zrobić kartkę w Gimpie
Otwieramy nowy dokument w programie Gimp. Następnie wybieramy kolor tła, na którym ładnie zaprezentują się inne elementy kartki. Dodatkowo dodajemy przezroczystą warstwę wybierając zaznaczenie zaokrąglone wypełniając je dowolnym kolorem i w ten sposób otrzymujemy ramkę. Dodatkowo można dla lepszego efektu rozmyć wewnętrzną warstwę kolorystyczną poprzez wybranie kolejno funkcji- filtry/rozmycie/rozmycie gaussa. Teraz można już rysować świąteczne atrybuty koszyk z jajkami, zajączek lub inny dowolny wielkanocny rysunek. Na koniec dodajmy napis i można kartkę już wysłać mailowo.

Bardzie zaawansowane kartki tworzone są w Photoshopie lub Corelu. Dołącza się do nich nie tylko animację ale również efekty dźwiękowe i muzykę. Są to bardzo atrakcyjne formy do przesyłania życzeń dla współpracowników, klientów jak też dla rodziny. Łatwy w obsłudze i dający wiele możliwości jest Power Point. To program, jaki każdy z nas znajdzie na swoim komputerze. Jest darmowy a tworzenie w nim kartek na Wielkanoc jest szybkie i bardzo proste. Coś dla tradycjonalistów i lubiących kreatywną zabawę z użyciem komputera.