Przedmioty wykonywane z wykorzystaniem techniki quillingu prezentują się bardzo efektownie. Dzięki niej powstają piękne ozdoby na choinkę, dekoracje dla domu i mieszkania a i kartkę na Wielkanoc zrobimy w ten sposób. Quilling stał się bardzo modny, głównie za sprawą rezultatów jakie można otrzymać zwijając kolorowe paski papieru. Nie jest to tak trudne jak mogłoby się wydawać. Przestrzenne ozdóbki jak jajka lub bombki są nieco trudniejsze, jednakże kartka wielkanocna z barankiem lub królikiem uformowanym na papierze, nie powoduje większych trudności.

Jaki warsztat jest potrzebny do robienia fajnych quilingowych kartek na Wielkanoc?

Przede wszystkim igła do zwijania pasków papierowych lub inne narzędzie jakie mamy pod ręką na przykład długa wykałaczka, paski oraz odpowiedni klej w tubce z precyzyjnym aplikatorem, którym dobrze przymocujemy wzór do kartonu. Z papieru tworzy się podstawowe formy na bazie kółka to jest łezkę, owal, trójkąt, kroplę, liść itp. a z nich na papierze układa się większe wzory, która w końcowej fazie należy przymocować do kartki klejem.

Łatwa kartka wielkanocna metodą quilling

  • zestaw do tworzenia spirali z barwnych pasków papieru w tym klej doquillingu
  • barwne paski papieru, tej samej długości i szerokości ok. 15szt- żółtych, 6 szt. zielonych i 3 szt. Czerwone
  • pomarańczowy karton A5
  • sypki brokat i klej biurowy w sztyfcie

Na kartonie rysujemy przy pomocy kleju w sztyfcie kształt jajka, następnie obficie posypujemy go brokatem. Odkładamy do wyschnięcia i w tym czasie przygotowujemy dekoracje quillingowe. Będą to kwiaty, które wkleimy w środek jajka. Najpierw formujemy z czerwonych pasków środki, zwijając je w zwykłą okrągłą spiralę, dosyć ciasno. Przyklejamy je rozmieszczając w trzech różnych punktach na papierze. Kolejno w taki sam sposób tworzymy płatki kwiatowe zwijając je luźniej, (powinny być różnej wielkości), następnie przyklejamy je wokół czerwonych środków. Z zielonych pasków tworzymy krople zaginając w jednym punkcie zwiniętą spiralę i doklejamy do kwiatów w postaci listków, do każdego po dwa. Kartka już gotowa, teraz trzeba poczekać aż wyschnie ewentualnie udekorować całość brokatem wedle uznania, dołączyć wstążkę oraz wykonać napis Wesołych Świąt lub Wesołego Alleluja.